art.67

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: almarta » 10 paź 2012, 8:40

proszę rozwiać moje wątpliwości przy robotach budowlanych:
.... czy przy zamówieniach dodatkowych stosując 50% wartości zamówienia podstawowego mam na myśli ofertę wykonawcy czy też mój szacunek wartości zamówienia ? ja uważam że biorę pod uwagę 50% wartości zamówienia z oferty wyłonionego wykonawcy ale moi panowie merytoryczni są innego zdania.

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 10 paź 2012, 8:57

Zamówienia udzielane w trybie z wolnej ręki dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych czy zamówień, nieobjęte zamówieniem podstawowym i nieprzekraczające łącznie 50% wartości realizowanego zamówienia, niezbędne do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, jeżeli:
z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów lub
wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego.

Udzielenie zamówienia dodatkowego musi pozostawać w ścisłym związku z wykonaniem zamówienia podstawowego, wyrażającym się w tym, że wykonanie zamówień dodatkowych jest warunkiem koniecznym prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego. Bez uprzedniego zrealizowania zamówienia dodatkowego nie jest możliwe prawidłowe zrealizowanie (zakończenie) zamówienia podstawowego.

W zwiazku z powyższym Panowie merytoryczni, racji nie mają.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: almarta » 10 paź 2012, 9:13

a teraz nasuwa się jeszcze inne pytanie: art.67 ust.1 pkt 5.....jest taki zapis:" .....łącznie 50 % wartości realizowanego zamówienia"...
czy ustawodawca miał na myśli wartość brutto zadania ? moim zdaniem bierzemy wartość brutto, czy mam rację?

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 10 paź 2012, 10:10

Tak, brutto.

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: almarta » 10 paź 2012, 10:22

dziękuję:)

ODPOWIEDZ