Komisja, urlop przewodniczącego

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 19 lip 2012, 7:44

Witam

Przetarg poniżej progów, RB. Komisja 4 osobowa. Otwarcie ofert ma się odbyć na początku przyszłego tyg. Od dzisiaj jej przewodniczący ma urlop - 2 tyg.

1) Zrobić decyzje o odwołaniu o jego odwołaniu ze składu komisji i o powołaniu nowej osoby?
2) Czy "stary" przewodniczący, który jest od dzisiaj na urlopie musi podpisać oświadczenie art. 17? Przygotowywał opis przedmiotu zamówienia, szacował wartość zamówienia, był jedna z 3 osób do kontaktu wzkazaną w SIWZ.

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 lip 2012, 8:14

1. jak najbardziej TAK
2. Nie musi składać.

ulotne
Posty: 305
Rejestracja: 07 lip 2010, 15:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ulotne » 19 lip 2012, 9:36

1) Zrobić decyzje o odwołaniu o jego odwołaniu ze składu komisji i o powołaniu nowej osoby?

To jeśli nie mam w komisji na otwarciu przewodniczącego bo jest na urlopie, a obecnych jest 3 członków komisji w tym sekretarz to otwarcie będzie nie ważne??

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 lip 2012, 10:37

1. TAK
2. powołać nowego przewodniczącego do tego danego postępowania.

ulotne
Posty: 305
Rejestracja: 07 lip 2010, 15:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ulotne » 19 lip 2012, 11:25

A jest ta zmiana oznaczona gdzieś w ustawie pzp?? czy to będzie wynikać z wewnętrznego regulaminu jednostki??

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 19 lip 2012, 11:53

w trakcie postępowania możesz zmienić skład komisji przetargowej. Musisz jednak udokumentować zmianę członka komisji poprzez odwołanie go przez kierownika zamawiającego.
Członków komisji przetargowej powołuje i odwołuje kierownik zamawiającego (art. 21 ustawy Pzp). Określa on organizację, skład, tryb pracy oraz zakres obowiązków członków komisji przetargowej. Kierownik może również dokonywać zmian w składzie komisji przetargowej. Jednak istotne jest to, aby w komisji były minimum 3 osoby.

ulotne
Posty: 305
Rejestracja: 07 lip 2010, 15:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ulotne » 19 lip 2012, 11:57

Dziękuję i pozdrawiam!

bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 19 lip 2012, 13:01

Dzięki :)

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: almarta » 25 lis 2013, 15:27

ja mam trochę pytanie nietypowe, bowiem miałam kontrolę US i zwrócono mi uwagę o ciągłości pracy sekretarza powołanego do danego postępowania.A wygląda to tak: został powołany sekretarz postępowania, zdarza mu się zachorować, więc powołuję nowego i....czy na pewno muszę zmieniać sekretarza na czas kiedy pierwszy sekretarz zachorował, jeśli nie wykonuje się w czasie jego choroby jakiejkolwiek czynności? Pierwszy sekretarz wysłał wszystkie pisma wzywające do uzupełnienia, czekamy na odpowiedź a ON -czyli sekretarz choruje, jest nieobecny, więc jaki jest sens powoływania nowego, skoro nie wykonuje się żadnej czynności związanej z toczącym się postępowaniem? Kiedy pisma wyjaśniające przyszły-sekretarz już wrócił z chorobowego.
Takie było moje rozumowanie, ale kontrola stwierdziła, że toczące się postępowanie musi być zabezpieczone sekretarzem!-osoby odpowiedzialnej za postępowanie!
Nie zgodziłam się ze stwierdzeniem kontroli, czy aby słusznie podtrzymuję swoją opinię?
Jakie macie doświadczenie w tej kwestii?

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 25 lis 2013, 15:33

Skoro w momęcie braku jednego członka komisji z postępowaniem nic się nie dzieje nie ma potrzeby zmieniać składu osobowego, to jak np. dzisiaj otworzę oferty, jutro pójdę na dwa dni urlopu to też skład trzeba zmieniać? :) :) :)

almarta
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2010, 8:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: almarta » 26 lis 2013, 7:50

jeśli trzeba dokonać jakiejś czynności to zrozumiem, że muszę powołać nowego sekretarza, ale kiedy nic się nie dzieje, to nie ma potrzeby-tak właśnie rozumuje, tylko gorzej wytłumaczyć tym z kontroli:(

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 26 lis 2013, 8:22

A ja nie rozumiem kontroli, dlaczego nie rozumieją rzeczy oczywistych :(, przykre.

pawellllek
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2008, 12:36

Post autor: pawellllek » 26 lis 2013, 8:55

almarta pisze:Takie było moje rozumowanie, ale kontrola stwierdziła, że toczące się postępowanie musi być zabezpieczone sekretarzem!-osoby odpowiedzialnej za postępowanie!
oczywiście, że nie musisz. Jezeli nic się nie dzieje to nie ma znaczenia czy danego dnia jest czy go nie ma. Akurat brak kompetencji kotrolerów z UKS w zakresie zamówień publicznych jest wręcz legendarny. Szkoda, że nikt nie zada sobie trudu żeby choć przeszokolić ich z podstawowych zasad pzp.

ODPOWIEDZ