Odczytanie cen jednostkowych oferty podczas otwarcia ofert

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Kati
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Kati » 25 lut 2008, 13:50

Jak należy postąpić w sytuacji, gdy podczas otwarcia ofert jeden z wykonawców obecnych na sali wystapi z prośbą o odczytanie cen jednostkowych oferty z najniższą ceną i nie ma w tej ofercie inf. nt objęcia tajemnicą?
Oferty są jawne od chwili otwarcia, ale czy można odczytać ceny jednostkowe? W SIWZ jest zapis: Ujawnienie protokołu wraz z załącznikami (w tym ofert) odbywać się będzie wg poniższych zasad:
a) Zamawiający udostępnia wskazane dokumenty po złożeniu pisemnego wniosku,
b) Zamawiający określi termin, miejsce, sposób i zakres udostępnienia danych.
c) Zamawiający wyznaczy członka Komisji Przetargowej, w obecności którego dokumenty zostaną udostępnione.

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 25 lut 2008, 14:51

I należy postąpić tak jak jest to opisane w SIWZ. Oferta jest jawna i każdy może ją przeczytać po otwarciu. Art. 86 Pzp mówi co podaje się na otwarciu ofert, nie ma tam mowy o żadnych cenach szczegółowych.

ODPOWIEDZ