Zamówienie publiczne na obiady w szkołach przygotowywane p

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
agnieszka15
Posty: 52
Rejestracja: 26 paź 2011, 17:19

Post autor: agnieszka15 » 14 mar 2012, 15:00

Witam mam pytanie troszkę może z innej dziedziny, ale może jest tutaj specjalista od zamówień publicznych w pomocy społecznej. Otóż mamy przypadek taki, że ogłosiliśmy przetarg na obiady w szkołach - mamy 11 zadań wykonawcy są wyłonieni, ale pojawia się problem z przedszkolami, żłobkami i innymi szkołami w których to nie mieliśmy pojęcia, że jest takie zapotrzebowanie w związku ze specyfiką pomocy społecznej i teraz pojawia się problem z opisem faktury za posiłki w przedszkolach i złobkach gdzie nie wiedzielismy ze bedzie takie zapotrzebowanie a odmowic nie mozemy udzielenia pomocy jak tam u was wygląda sytuacja czy mozna sie powolac na art. 4 pkt. 8??Pozdrawiam

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 14 mar 2012, 18:37

Jeżeli było to zamówienie nieprzewidziane to procedura adekwatnie do wartości nowego - nieprzewidzianego zamówienia.

agnieszka15
Posty: 52
Rejestracja: 26 paź 2011, 17:19

Post autor: agnieszka15 » 14 mar 2012, 18:59

Pomoc spoleczna jest dziedziną bardzo specyficzną i jeżeli chodzi o dożywianie w szkołach to robiony przetarg ma sens, ale sa takie placówki przedszkola, że poprostu nie da się przewidzieć ile dzieci będzie korzystać i czy w ogole będą a robić przetarg na to zadanie jako kolejną częśc bez sensu. Ze stanowiska radcy prawnego wynika, że powinniśmy przybijać pieczątkę, że nie zastosowano ustawy pzp, ale co w przypadku kotnroli?? Otrzymałam też informację, że można zawrzeć porozumienie z daną szkołą, ale czy ktoś z OPS może to potwierdzić??? Pozdrawiam

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 15 mar 2012, 7:36

agnieszka15 pisze:nie da się przewidzieć ile
ale to nie jest taki duży problem, można oszacować przewidywaną wielkość i zastosować rozliczenie na podstawie rzeczywistej liczby przemnożonej przez cenę jednostkową za jeden obiad.

jeśli jesteście zobligowani do stosowania ustawy pzp to właśnie ta ustawa będzie miała zasotosowanie cały czas,
gdy poniżej 14 tyś euro wówczas art.4.8 pzp - gdy powyżej to tryb przetargowy - więc "nie zastosowano ustawy" raczej nie pasuje.

ODPOWIEDZ