Warunki udziału w postępowaniu - zgodne z prawem?

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
dolbyhome
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2012, 15:28

Postautor: dolbyhome » 20 cze 2012, 16:02

Witam,

Czekałem dość długo na ukazanie sie przetargu związanego z zaopatrzeniem imprezy sportowej. Po okazaniu sie i zapoznaniu z jego treścią, jestem zmieszany, gdyż warunki ograniczają do 2-3 wykonawców, którzy w ogóle mogą przystąpić do konkursu.

Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zamówienie dot. dostawy i montażu sprzętu, na której odbywały się zawody:
- Mistrzostw Świata
- Pucharu Świata
- Pucharu Europy
organizowane przez NBC;

Jeżeli firma wykonała setki zamówień zaopatruje i serwisuje dane kręgielnie, jest jedną z większych firm w tej branży to dlaczego ma być dyskryminowana? Czy takie warunek ograniczający jest zgodny z prawem ?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 16:02 przez dolbyhome, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Postautor: Janusz » 20 cze 2012, 17:56

Postępowanie poniżej czy powyżej progów unijnych?

dolbyhome
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2012, 15:28

Postautor: dolbyhome » 20 cze 2012, 22:12

mysle ze napewno wartośc zamówienia przekracza 125 000 euro

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Postautor: Janusz » 21 cze 2012, 7:32

Proponuję skorzystać z art.180, lub 181 ustawy Pzp.

dolbyhome
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2012, 15:28

Postautor: dolbyhome » 21 cze 2012, 14:10

dziekuje Panie Januszu za odpowiedzi. Pojawiły sie u mnie nowe pytania.

Obowiązują następujące progi unijne:

― dla dostaw i usług: 125 000 EUR dla Zamawiających centralnych, 193 000 EUR dla Zamawiających samorządowych, 387 000 EUR dla Zamawiających sektorowych,

- Miejski ośrodek sportu i rekreacji, do której grupy należy?

- Na czym bazuje sie określając wartość zamówienia? ( przecież konkurs jeszcze sie nie rozpoczął i nie znamy dokładnych wartości ofert wykonawców, a widełki ceny mogą znaleźć sie na granicy progów)

- przetarg ogłoszony został 8.06 - 25.06, czy można sie jeszcze odwołać?
pozdrawiam

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Postautor: Janusz » 21 cze 2012, 14:29

progi - 130 000, 200 000, 400 000, po ostatniej nowelizacji
miejski ośrodek to zapewne do progu 200 000 euro, zależy jaka jest jednostką, na podstawie jakich przepisów funkcjonuje, kto nadzoruje, pod kogo podlega itp.
szacunek określasz w zależności od tego co jest przedmiotem zamówienia r. budowlana, usługa dostawa, np. ceny rynkowe, kosztorys inwestorski
terminy wniesienia odwołania - art.182 ustawy pzp


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Przetargi i zamówienia publiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości