Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 13 cze 2007, 8:28

Mam do opublikowania ogłoszenie o udzieleniu zamówienia, które dotyczy postępowania wszczętego przed 11.06 2007r.
Obowiązuje mnie teraz druk ZP- 403?

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 13 cze 2007, 10:26

to bez zakładania nowego postu przyłączę sie i dodam jeszcze jedno pytanie - pewnie bardzo oczywiste ale te upały zpowolniają mi myślenie:

gdzie teraz umieszczać ogłoszenia o przetargu - podprogowe?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 cze 2007, 10:59

Co prawda jeszcze nie zamieszczałem ogłoszeń według nowego trybu, ale z tego co piszą na owym portalu i jak wygląda strona UZP, to ogłoszenie o udzieleniu zamówienia trzeba będzie raczej wysłać według nowej treści ogłoszenia.
Jest takie pytanie i odpowiedz w portalu UZP:

„Czy muszę opublikować ogłoszenie o zawarciu umowy do postępowania wszczętego przed wejściem w życie nowelizacji ustawy PZP ?

Tak. Do postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych przed dniem wejścia w życie znowelizowanej ustawy trzeba opublikować na portalu ogłoszenie o zawarciu umowy.”

Moregun – a co masz na myśli pisząc „podprogowe”. Teraz trzeba się poważnie zastanowić w jakim sensie używamy tego słowa. Kiedyś oznaczało to – „poniżej 60 tysięcy”, teraz raczej to będzie oznaczać: „poniżej progu unijnego”. Uchylony został artykuł 4a Pzp, który określał stare ogłoszenia poniżej 60 000, a więc zamieszcza się je teraz tak samo na portalu jak dotąd, bo taka forma zamieszczania ogłoszeń ogólnie odnosi się do wszystkich poniżej progu unijnego.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 13 cze 2007, 11:28

Na stronie uzp jest informacja "Opublikowanie ogłoszenia jest możliwe wyłącznie w formie elektronicznej poprzez interaktywne formularze znajdujące się na stronach portalu"
Nie ma "starych" formularzy np. ZP-303, który jak dla mnie powinien jeszcze przez jakiś czas funkcjonować, ponieważ dotyczy on postępowań wszczętych przed 11.06.07 r.
Teraz sytuacja wygląda tak, że do postępowań wszczętych przed 11.06.07 r. stosujemy zapisy ustawy "starej", ale w przypadku ogłoszeń o udzielenie zamówienia wykorzystujemy "nowe" formularze.

moregun
Posty: 42
Rejestracja: 07 gru 2006, 11:42

Post autor: moregun » 13 cze 2007, 11:42

tak masz racje - chodziło mi o przetarg poniżej 14 000E robie przetarg bo chce znaleźć najkorzystniejszą ofertę, oczywiście nie ma obowiązku publikacji ale bzp to świetna reklama przetargów wiec czy umieszczać je tak jak inne powyżej 14 tys E?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 cze 2007, 12:05

Jeśli zamawiający chce, może zamieścić nawet takie ogłoszenie w portalu UZP. Art. 11 ust 5 Pzp mówi: „Zamawiający może zamieścić w Biuletynie Zamówień Publicznych ogłoszenie, którego zamieszczenie w Biuletynie ze względu na wartość zamówienia albo konkursu nie jest obowiązkowe.”

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 13 cze 2007, 13:31

Jak należy rozumieć zapis w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia " całkowita końcowa wartość zamówienia obejmująca wszystkie zamówienia i części" ?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 13 cze 2007, 13:44

Oznacza to cenę oferty wybranej jako najkorzystniejsza, a jeżeli było to postępowanie częściowe – wartość wszystkich ofert najkorzystniejszych. Nie ma to nic wspólnego z szacunkową wartością zamówienia. Przyznaję, że posługiwanie się pojęciem „wartość” jest tu trochę mylące.

ODPOWIEDZ