Pisemne zobowiązanie podmiotu

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 05 mar 2012, 12:40

Czy zobowiązanie podlega uzupełnieniu na podstawie art. 26 ust. 3? Wykonawca w wykazie wskazał usługi wykonane przez inny podmiot, ale nie załączył zobowiązania tego podmiotu.


Zobowiązanie, o którym mowa w art. 26 ust. 2b nie jest dokumentem wymieniony w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dn. 30 grudnia 2009 r., zatem proszę o rozstrzygnięcie mojej zaistniałej wątpliwości:)

dodam, że oferta zabezpieczona jest wadium, co w przypadku nieuzupełnienia dokumentów rodzi skutek jego zatrzymania.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 13:04 przez asica, łącznie zmieniany 1 raz.

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 mar 2012, 13:41

Oczywiście, jest do uzupełnienia.

asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 05 mar 2012, 14:04

może jakiś wyrok? lub opinię?

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 mar 2012, 14:36

Nie wierzysz na słowo?

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 05 mar 2012, 14:49

Dokumenty składane przez wykonawcę (w tym pisemne zobowiązanie) w celu udowodnienia, że inny podmiot oddał mu do dyspozycji określone zasoby na czas realizacji zamówienia, należy traktować jako dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
Z kolei zgodnie z art. 26 ust. 3 ustawy Pzp zobowiązany jesteś wezwać wykonawcę, który w określonym terminie nie złożył wymaganych oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1, albo gdy złożone przez niego przedmiotowe dokumenty lub oświadczenia zawierają błędy, do ich złożenia w wyznaczonym przez Ciebie terminie.
Zatem jeżeli wykonawca zobligowany był, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy Pzp do przedstawienia stosownego dokumentu i nie spełnił tego obowiązku, wówczas Ty, działając w oparciu o art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, musisz wezwać go do jego złożenia.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 05 mar 2012, 14:57

Janusz pisze:Nie wierzysz na słowo?
:)
dodam jeszcze na logiczne rozumowanie - jeśli nie da wykazu to wzywasz do uzupełnienia, a jeśli nie da zobowiązania to co odrzucasz - no chyba nie :)

asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 09 mar 2012, 12:54

januszowi wierze;)
efigy007 przyznasz, że czasami w zamówieniach trudno o logiczne myślenie a tym bardziej blondynce:)

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 09 mar 2012, 13:04

rzeczywiście, czasem bywa ciężko :)
zwłaszcza w słoneczy piątek :)

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 09 mar 2012, 13:40

asica pisze:januszowi wierze;)
Heh, ja też jestem omylny :)

asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 11 paź 2012, 8:58

A jeżeli wykonawca wskazał osoby którymi dysponuje na podstawie umów zlecenia i o dzieło, to czy powinien załączyć pisemne zobowiązanie tych podmiotów?
Ni ukrywam, że naczytałam się w tej tematyce i zadania są podzielone. Jedni twierdza, że to dysponowanie bezpośrednie i nie trzeba zobowiązania inni natomiast zupełnie odwrotnie. Dodam, że realizacja przedmiotu zamówienia będzie dotyczyła usług projektowych.
Może tu rozwieje swoje wątpliwości:)

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 11 paź 2012, 10:59

Ja twierdzę że wówczas nie musi gdyż dysponuje osobą bezpośrednio.

efigy007
Posty: 767
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:47

Post autor: efigy007 » 11 paź 2012, 11:09

ja również ;)

asica
Posty: 90
Rejestracja: 29 wrz 2011, 7:26

Post autor: asica » 12 paź 2012, 10:42

i ja również:) więc jest nas troje
dziekuję

ODPOWIEDZ