formularz ofertowy

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 23 lip 2007, 13:39

Wykonawca do oferty miał dołączyć wypełniony formularz ofertowy m.in. w części dot. stawki i kwoty podatku VAT - elementy te zostały nie wypełnione.
Z obliczeń wynika, że Wykonawca zastosował 22 % podatek VAT oraz w dołączonym kosztorysie jest zapis: "suma: podana kwota netto+22%Vat= ...zł netto."
Czy można przyjąć taką ofertę?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 23 lip 2007, 13:54

Teoretycznie tak. Wszędzie poprawnie wpisał kwoty netto, które po zsumowaniu dają ogólną kwotę netto. Poprawnie obliczył VAT od ogólnej kwoty, a więc niby wszystko się zgadza. Problem może być jednym. Może się okazać, że płacąc płatności częściowe i obliczając od nich VAT, potrzebne będą drobne zaokrąglenia do pełnego grosza, bo zawsze jakieś dziesiąte części grosza mogą „wisieć”. Potem może się okazać, że ogólny zapłacony VAT za całość umowy przekracza VAT obliczony poprawnie od całości umowy. Dlatego trzeba sobie to wszystko przeliczyć najpierw, żeby potem nie było kłopotów z całościową ceną.

Grażyna
Posty: 239
Rejestracja: 08 gru 2006, 13:13

Post autor: Grażyna » 23 lip 2007, 14:18

W tym przypadku płatność będzie jednorazowa.
A czy w przypadku nie dołączenia do oferty oświadczenia wykonawcy w trybie art. 44 w związku z art. 22.1 i art. 24.1 i 2 - wzywamy do uzupełnienia?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 23 lip 2007, 14:45

Skoro płatność jednorazowa to nie będzie problemu z rachunkową poprawnością tej płatności. Jeżeli wykonawca nie załączył oświadczenia z art. 44 to oczywiście wzywamy do uzupełnienia.

ODPOWIEDZ