umowa zlecenie a ustawa o zamówieniach publicznych

Ustawa Prawo zamówień publicznych i jej interpretacja. Praktyczne problemy ze stosowaniem ustawy przy prowadzeniu postępowania o zamówienia publiczne
Taa
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:33

Post autor: Taa » 26 sie 2008, 8:04

Mam pytanie czy umowy cywilno -prawne (np. umowa zlecenie) podlegają ustawie o zamówieniach publicznych?? jeżeli tak to z jakiego art.?? czy z art. 4 ust. 4 czy z innego? dzięki za odpowiedź

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 26 sie 2008, 9:38

Zgodnie z art. 2 pkt 13 PZP zamówieniami publicznymi są umowy odpłatne zawierane między zamawiającym a wykonawcą, których przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane. Nie ma rozróżnienia o jaki rodzaj umowy chodzi. Zlecenie podobnie jak umowy o dzieło czy umowy o roboty budowlane są zamówienia publicznymi bo ze swojej natury są to umowy odpłatne. Jeżeli jednak z umowy zlecenia wynikać będzie, że przyjmującemu zlecenie nie należy się żadne wynagrodzenie to nie będzie to zamówienie publiczne.

ODPOWIEDZ