SIWZ na stronie internetowej

Wszystkie zagadnienia związane ze stworzeniem poprawnej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia - omówienie SIWZ
PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 28 lis 2006, 16:23

No i wypada mi się tylko z Tobą zgodzić. To zamawiający wybiera formę przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji (Art. 27 ust 1). Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna, to znaczy, że zamawiający nie może z góry odrzucić posługiwania się tą formą (bo być może jakiś wykonawca nie ma poczty elektronicznej albo faksu), ale to właśnie od wyboru zamawiającego zależy czy SIWZ przesłać elektronicznie czy pisemnie. Wagi nabiera więc samo uzyskanie potwierdzenia od wykonawcy, że SIWZ odebrał, po to aby zamawiający nie miał kłopotów na przyszłość.

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 28 lis 2006, 21:52

Mnie się nasuwa jeszcze jedna kwestia interpretacyjna. Czy wspomniana w art. 27 droga elektroniczna przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień i informacji ma oznaczać wyłącznie przesyłanie dokumentów elektronicznymi kanałami komunikacji np. e-mail, ftp czy może oznacza też wysłanie wykonawcy dokumentów w formie elektronicznej na płycie CD pocztą? Czy wówczas ma zastosowanie przepis mówiący o konieczności niezwłocznego potwierdzenia faktu otrzymania informacji wysłanej na płycie jeśli takiego potwierdzenia zażąda jednej ze stron? Skoro coś przesyłamy pocztą to równie dobrze uzyskamy zwykłe potwierdzenie odbioru. Co o tym myślicie? Forma elektroniczna i fax są używane ze względu na znaczne przyspieszenie przepływu informacji, a wysłanie informacji na elektronicznych nośnikach pocztą idzie w zasadzie tak samo długo jak zwykłą SIWZ.

Marko
Posty: 276
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:38

Post autor: Marko » 30 lis 2006, 10:28

Moim zdaniem forma przekazania odnosi sie do treści informacji - czyli jeśli przekazuje SIWZ na płycie CD pocztą to przekazuje ją w formie elektronicznej

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 30 lis 2006, 11:47

Ja też się teraz zastanowiłem nad pojęciem „droga elektroniczna”. Bo czym innym jest przekazanie czegoś w „formie” elektronicznej, a co innego drogą elektroniczną jak mówi ustawa. Nie jestem pewien czy czasem Archie nie ma racji w tej sprawie, choć przyznaję że dobrze by było przekazywać na płycie SIWZ, bo jeśli całość dokumentacji będzie miała 200 Mb, to jak mam to przesłać mailem albo inaczej drogą elektroniczną?

archie
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2006, 18:36

Post autor: archie » 01 gru 2006, 17:08

No właśnie, czy „drogę” elektroniczną można utożsamiać z „formą” elektroniczną”? Chętnie bym się zgodził z Markiem, bo mnie też na rękę byłoby przesyłanie SIWZ-ów i informacji na płytce. A może by tak wysłać zapytanie do UZP w tej sprawie? Myślicie, że by odpowiedzieli?

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 01 lut 2008, 10:17

JESLI CHODZI O PRZETARG OGRANICZONY TO MUSZą WYSTAPIć PEWNE PRZESłANKI
\nie mozna od tak sobie go zrobic

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lut 2008, 10:26

Na jakiej podstawie mówisz, że dla zastosowania trybu przetargu ograniczonego muszą wystąpić pewne przesłanki? Uzasadnij proszę to twierdzenie.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 01 lut 2008, 10:29

art a przepraszam pomylilam sie
kiedy mozna wlasnie stosowac przetarg ograniczony?
kiedy się chce?
jest on lepszy niz nieograniczony?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lut 2008, 10:34

Art. 10 ust 1 Pzp: „Podstawowymi trybami udzielania zamówienia są przetarg nieograniczony oraz przetarg ograniczony”. Można te przetargi stosować bez szczególnego uzasadnienia udzielając zamówień. Przetarg ograniczony ma zalety i wady,. Trwa zazwyczaj dłużej niż nieograniczony, trudniej przygotować specyfikację, bo nie każdy się na tym zna.

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 01 lut 2008, 10:38

ale jak np opisać warunki techniczne urządzenie żeby nam nie wlepili czego innego?

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Post autor: PiotrW » 01 lut 2008, 11:07

Jednoznacznie i wyczerpująco.

Art. 29. 1. Przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.
2. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję.
3. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny".

agsw20
Posty: 108
Rejestracja: 13 wrz 2007, 8:05

Post autor: agsw20 » 01 lut 2008, 11:45

a jakie ma zalety a jakie wady przetarg ograniczony?
a jakie ma przetarg nieograniczony

ODPOWIEDZ