Szacunek ubezpieczenia

Tutaj można umieszczać wszelkie tematy związane z przetargami i zamówieniami publicznymi - inne spojrzenie na przetargi.
bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 27 lut 2012, 11:28

Witam.

W zeszłym roku ogłosiliśmy a w tym roku zawarliśmy umowę na ubezpieczenie od zdarzeń medycznych, umowa ok 400 tys. do końca tego roku.

Teraz będziemy ogłaszać post. na ubezpieczenie o.c. . termin ubezp. do końca tego roku . Razem z poprzednim postępowaniem wartość poniżej progów.


Pod koniec tego roku będziemy musieli znowu ogłosić postępowanie i zawrzeć umowę na ubezpieczenie (tym razem w jednym postępowaniu) z okresem ubezpieczenia od 01.01.2013 do 31.12.2013. . Chyba nie muszę sumować tego wszystkiego? Jedno postępowanie jest na ten roku a drugie na następny- tylko umowy zawarte w tym samym roku, jedne na początku drugie na końcu. Co sądzicie?




pozdrawiam

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 lut 2012, 11:49

Liczy się udzielenie zamówienia tożsamego przedmiotu zamówienia w danym roku, poza tym wszystko zależy od tego jakie to dokładnie ubezpieczenia.
Zamówień na usługi świadczenia różnego rodzaju ubezpieczeń (np. ubezpieczenia na życie, pracowniczego czy majątkowego) nie można uznać za zamówienia tożsame przedmiotowo. A zatem zamawiający nie ma obowiązku sumowania wartości szacunkowej takich zamówień.
W przypadku braku możliwości wykonania, nawet powiązanych ze sobą funkcjonalnie i czasowo, usług przez jednego wykonawcę nie mogą one zostać nabyte w jednym postępowaniu.
Mając powyższe na uwadze, należy przyjąć, że już z uwagi na odmienny cel gospodarczy i funkcje, jakie mają spełniać omawiane rodzaje usług ubezpieczeniowych, nie są one tożsame rodzajowo i stanowią odrębne przedmioty zamówienia. Za powyższym twierdzeniem przemawia również art. 8 ustawy o działalności ubezpieczeniowej, zgodnie z którym zakład ubezpieczeń nie może wykonywać jednocześnie działalności, o której mowa w dziale I załącznika do ustawy (ubezpieczenia na życie) oraz w dziale II tego załącznika (pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe), co oznacza, iż jeden wykonawca nie jest w stanie zrealizować wszystkich omawianych rodzajów usług ubezpieczenia.

bitter
Posty: 687
Rejestracja: 23 maja 2007, 10:15

Post autor: bitter » 27 lut 2012, 14:37

To są ubezpieczenie oc i zdarzeń medycznych tez traktowane jako oc. Czyli ogłaszając postępowanie w grudniu muszę zawrzeć nową umowę 01.01.13 r. z okresem ubezpieczenia od 01.01.13 r.

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Post autor: Janusz » 27 lut 2012, 14:39

No tak, liczy się data udzielenia zamówienia, a to jest w momencie podpisania umowy.

ODPOWIEDZ