Zakup sprzętu komputerowego

Forum zamawiających. Udzielanie zamówień publicznych i problemy z tym związane - porady prawne.
Kropa
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:18

Postautor: Kropa » 21 paź 2010, 17:30

Witam :)

PN na zakup sprzętu komputerowego. Załącznikiem do SIWZ jest specyfikacja techniczna w której wskazano m. in. również to jakie Certyfikaty powinien załączyć Wykonawca do oferty. Informacja o konieczności złożenia tych certyfikatów nie została zamieszczona w ogłoszeniu ani w samej SIWZ.
I teraz tak: do niektórych ofert załączono rzeczone certyfikaty, do innych nie...

Wezwać do uzupełnienia? A jeśli nie złożą to jest to podstawa do wykluczenia (art. 24 ust. 2 pkt.4).

Janusz
Posty: 6557
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:32

Postautor: Janusz » 21 paź 2010, 18:28

Jeśli wymagano certyfikatów ma służyć potwierdzeniu spełniania przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego w SIWZ, wówczas uzupełnienie w trybie art. 26 ust.3 Pzp jest, zdaniem KIO dopuszczalne, w oparciu o wykładnię celowościową.


Wróć do „Problemy w udzielaniu zamówień publicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości