Zaproszenie do dyskusji

Protesty, odwołania, skargi do sądu. Wszelkie tematy związane ze środkami ochrony prawnej w zamówieniach publicznych.
PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Postautor: PiotrW » 03 paź 2006, 7:41

Witam w nowym dziale forum „Środki ochrony prawnej” i zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami związanymi z tym tematem. Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych z maja 2006r. przyniosła wiele zmian związanych z wnoszeniem protestów na czynności zamawiającego. Nieuzasadnione, spóźnione protesty, trudne do interpretacji problemy związane z odwołaniami, terminy, formalności – to wszytko będzie tematem tego działu.

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Postautor: Skarbek » 27 lis 2007, 11:26


PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Postautor: PiotrW » 27 lis 2007, 11:58

Moim zdaniem można i trzeba się zwrócić o uzupełnienie tych dokumentów. Jeżeli wykonawca się pomylił i czegoś nie napisał albo załączył starą informację o członkowstwem w izbie, natomiast w rzeczywistości posiada wszystkie dokumenty i uprawnienia to powinien uzupełnić ofertę i powinno się go wybrać. Zamawiający nie powinien być narażony na konieczność wyboru droższej oferty skoro wykonawca najtańszy spełnia wymogi siwz.

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Postautor: Skarbek » 28 lis 2007, 9:46

Jeszcze jedna kwestia, którą chce poruszyć.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p> </o:p>
Inne postępowanie- oferta konkurencji została złożona w skoroszycie- normalnym biurowym skoroszycie- nie jest stale zszyta i umożliwia łatwą podmianę dokumentu- czy ustawa nakazuje żeby oferta była trwale zszyta??

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Postautor: PiotrW » 28 lis 2007, 10:15

Ustawa nie nakazuje trwałego zszycia i chyba aż tak szczegółowo nie powinna tego regulować. Zamawiający często piszą w siwz o konieczności trwałego połączenia stronic oferty. Nawet jednak jeśli wykonawca nie zrobi tego to nie jest to powód do odrzucenia oferty. Ja mam świerzy przykład oferty w poważnym postępowaniu na ponad sto milionów złotych, która jest włożona do skoroszytu z którego łatwo odgiąć metalowe zakładki i wyjąć strony. Co więcej przy czytaniu oferty i przewracaniu stron same wychodzą ze skoroszytu i trzeba je potem wkładać na nowo i uważać żeby nic się nie zawieruszyło.

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Postautor: Skarbek » 28 lis 2007, 10:58

szkoda:(
ale dzieki jak zawsze za bardzo szybką odpowiedz
pozdrawiam

Skarbek
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2007, 11:51

Postautor: Skarbek » 17 gru 2007, 15:17

Witam ponownie- juz chyba ostatni raz w tym roku:)
mam kolejne pytanie
startowaliśmy w przetargu z którego zostaliśmy wykluczeni- według mnie i moich Prezesów niesłusznie- w związku z czym po konsultacji z prawnikiem złożyliśmy protest z datą 3 grudnia. 14 grudnia ( pisze daty ponieważ zamawiający ma chyba 10 dni na odpowiedz, czy nie za długo zwlekał z odp?) dostaliśmy pismo z informacją, że nasz protest został oddalony. co w związku z tym- nadal nie zgadzamy się z argumentacją zamawiającego. czy mozemy odwołać sie do wyższej instancji- Prezesa UZP? nadmienie tylko ze wartość zamówienia nie przekracza kwoty określonej w przepisach na podstawie art. 11 ust. 8.
jak zawsze proszę o szybką odp i z góry dziekuje
Skarbek

PiotrW
Posty: 2196
Rejestracja: 21 sie 2006, 12:58

Postautor: PiotrW » 17 gru 2007, 15:29

Za mało danych. Protest nie rozstrzyga się w terminie 10 dni od otrzymania protestu tylko w terminie 10 dni od upływu ostatniego z terminów na wniesienie protestu. Jeśli więc po waszym wykluczeniu wnieśliście protest na przykład po trzech dniach, to najpierw musiał dobiec końca cały siedmiodniowy termin na wnoszenie protestów, a potem dopiero zaczął biec termin 10 dniowy. Tak czy inaczej protest jest oddalony. To czy możecie się odwołać też nie można stwierdzić. Jeśli jest to zamówienie na roboty budowlane, a jego wartość przekracza próg unijny przewidziany dla dostaw i usług to można się odwołać. Jeśli przedmiotem zamówienia jest usługa lub dostawa, a przetarg był ogłaszany w BZP to nie ma odwołania.

Podstawa prawna: art. 183 ust 1 oraz art. 184 ust 1 Prawa zamówień publicznych.


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Środki ochrony prawnej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości